Studia przypadków

Pełna synergia: systemy drzwiowe GEZE i systemy całoszklane IGG zintegrowane w hotelu Great Northern

Wymagania branży hotelarskiej w zakresie funkcjonalności i designu bez wątpienia wzrastają. Docelowo, głównym założeniem jest zaoferowanie gościom imponujących wrażeń pod każdym względem. Nowo wybudowany hotel Great Northern w duńskim mieście Kerteminde, jeden z najbardziej ambitnych hoteli golfowych i spa w Europie, nie jest wyjątkiem. W związku z ciągłym rozwojem firma GEZE dostarczyła 110 samozamykaczy, systemy automatycznych drzwi przesuwnych i zintegrowane systemy automatyki, łączące wygodną funkcjonalność z dyskretnym designem.

Hotel Great Northern łączy w sobie skandynawski styl i nordycką naturę.

Systemy drzwiowe GEZE w wejściach do Hotelu Great Northern w Danii.

Serdeczne witamy : systemy drzwiowe GEZE w Great Northern Hotel w Danii. © Morten Bak / GEZE GmbH

Położony w duńskim mieście Kerteminde, hotel Great Northern oferuje luksus i możliwość korzystania z infrastruktury golfowej, hotelowej, restauracyjnej oraz spa o wyjątkowym międzynarodowym standardzie. Pola golfowe zostały zaprojektowane przez firmę Nicklaus Design – światowego lidera w dziedzinie architektury pól golfowych. Wstępne plany dla Great Northern zostały opracowane w 2011 roku. Otwarcie ekskluzywnego spa w 2019 roku oznaczało zakończenie całego projektu, w tym 18-dołkowego pola golfowego, budynku klubowego, hotelu i obiektu spa – tworząc tym samym hotel, który zachwyca nie tylko gości i miłośników golfa, ale także miłośników architektury i designu.

Budynki Great Northern charakteryzują się uderzającą, a jednocześnie stylową mieszanką nordyckiej architektury i międzynarodowego klimatu. Wybór materiałów, takich jak jasny, ręcznie rzeźbiony piaskowiec, ciemne drewno, ciepła miedź i szkło, wspiera organiczny wyraz wspaniałego, naturalnego, nordyckiego otoczenia ośrodka golfowego i spa.

Standardy funkcjonalne i projektowe, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach

Firma GEZE zintegrowała system całoszklany w drzwiach wejściowych do hotelu Great Northern.

Skuteczna integracja: zintegrowany system całoszklany IGG firmy GEZE stanowi uzupełnienie koncepcji architektonicznej wejścia do hotelu. © Morten Bak / GEZE GmbH

Duński producent drzwi Vahle A/S posiada duże doświadczenie w zakresie wyposażenia hoteli i dostarczył wszystkie drzwi wewnętrzne budynku za pośrednictwem E+N Arkitekter. Gdy tylko tusz na rysunkach architekta wysechł, firma Vahle A/S zaczęła szukać najlepszych możliwych sposobów, aby spełnić wysokie standardy funkcjonalne i projektowe wyznaczone dla drzwi budynku. 

„W branży hotelarskiej drzwi stają się coraz ważniejszym elementem architektury i wyrazu. Muszą spełniać określone przepisami wymagania funkcjonalne, takie jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz posiadać właściwości dźwiękoszczelne, a ponadto stylowo wyglądać. Dlatego też samozamykacze i zawiasy muszą być zintegrowane z drzwiami, co wymaga od naszych dostawców opracowania bardzo małych, zintegrowanych samozamykaczy. Nawet kilka milimetrów może zrobić dużą różnicę. Samozamykacze GEZE w pełni spełniły te wysokie wymagania”. Bo Vejen, menadżer ds. sprzedaży w Vahle A/S.

Firma Vahle A/S dostarczyła w sumie 174 drzwi wewnętrzne w kolorze ciemnego dębu do hotelu, spa i budynku klubowego. 110 z nich wyposażono w zintegrowane samozamykacze GEZE.

Zintegrowane samozamykacze GEZE to najmniejsze i najlepiej zaprojektowane urządzenia na rynku, doskonale dopasowane do potrzeb hotelu Great Northern. Wygląd drzwi nie jest naruszony przez zawiasy lub samozamykacze, które są ukryte wewnątrz drzwi.

Bo Vejen, menadżer ds. sprzedaży w Vahle A/S
Całoszklane drzwi przesuwne z automatyką drzwiową GEZE w hotelu Great Northern.

Stylowe rozwiązanie: szklane drzwi przesuwne z automatyką drzwiową GEZE © Morten Bak / GEZE GmbH

Stylowe i funkcjonalne: automatyczne drzwi przesuwne

Imponujące podwójne przesuwne drzwi teleskopowe, wykonane w całości ze szkła, oddzielają część restauracyjną i hol od recepcji. Automatyka drzwiowa GEZE pozwala na pełny dostęp z możliwością zablokowania drzwi w położeniu pełnego otwarcia w razie potrzeby.

Więcej na temat naszego systemu drzwi przesuwnych GEZE Slimdrive SLT

Systemy drzwi automatycznych zapewniają komfort dostępu bez barier

W tak wyjątkowym hotelu i restauracji jakim jest Great Northern, największą wagę przywiązuje się do komfortu. Goście i personel powinni mieć komfort przechodzenia bez barier na całym terenie obiektu. W związku z tym wszystkie wewnętrzne drzwi przesuwne zostały wyposażone w automatyczne systemy drzwiowe GEZE, również te w kuchni i restauracji, jak też drzwi zewnętrzne i werandy prowadzące do spa i klubu. 

Szczegółowy widok na automatyczny system drzwiowy GEZE, zintegrowany z ościeżnicą w hotelu Great Northern.

Subtelny design: system drzwi automatycznych GEZE jest zintegrowany z ościeżnicą. © Morton Bak / GEZE GmbH

System kontroli dostępu: dla wysokich wymagań bezpieczeństwa w branży hotelarskiej

Ważne jest, aby strefy dla gości i obsługi w hotelach były oddzielone w dyskretny sposób. Dlatego też firma GEZE dostarczyła napędy drzwi automatycznych ze zintegrowanym systemem bezpieczeństwa. Mogą służyć na przykład do zabezpieczenia wejścia personelu do spa i ograniczenia dostępu do pomieszczenia technicznego. 

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i sterowania dostępem

Ambitna architektura wymaga unikalnych rozwiązań

Aby podkreślić stylowy wygląd budynku, architekci zdecydowali się na automatyczne drzwi przesuwne z systemami zainstalowanymi w suficie. Również w tej dziedzinie rozwiązania GEZE okazały się imponujące: GEZE jest jedynym dostawcą na rynku, który opracował automatykę drzwi przesuwnych dla zintegrowanych systemów całoszklanych. 

Odkryj indywidualne rozwiązania w zakresie drzwi przesuwnych dla unikalnych zastosowań

Więcej na temat naszych zintegrowanych systemów całoszklanych

Bezpieczne i praktyczne: centralne sterowanie budynkiem

W tak dużym hotelu wypoczynkowym jak Great Northern, wszystkie procesy muszą przebiegać bez zakłóceń. W tym zakresie niezwykle pomocny staje się centralny system sterowania budynkiem. Automatyka budynku sprawia, że praca w nim jest bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i energooszczędna. Dlatego też wszystkie rozwiązania GEZE są połączone w jednym systemie sterowania, co pozwala na zarządzanie nimi wszystkimi z jednego centralnego miejsca.

Hotel Great Northern jest fascynującym projektem, ponieważ jego architektura wyróżnia się niesamowicie wyjątkowym i ambitnym podejściem. Udoskonalamy nasz profil w budownictwie hotelarskim i cieszymy się, że możemy pomóc w rozwiązywaniu trudnych zadań, takich jak ukrycie całej automatyki zarówno w zwykłych drzwiach, jak i w systemach całoszklanych, przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych wymagań funkcjonalnych w odniesieniu do przepisów ustawowych, takich jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Kent Hvidtfeldt z GEZE Denmark
W hotelu Great Northern w Kerteminde kamienne ściany, drewniane boazerie i szklane drzwi przesuwne znakomicie komponują się z dyskretnymi systemami drzwiowymi GEZE.

W Great Northern wszystkie elementy pozostają w pełnej harmonii – od kamiennych ścian i drewnianych paneli po szklane drzwi przesuwne z dyskretnym designem systemów drzwiowych GEZE. © Morten Bak / GEZE GmbH

Rozwiązania GEZE, przemyślane w najdrobniejszych szczegółach

„Branża hotelarska wymaga coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które są minimalne i niezauważalne, a jednocześnie mogą obsługiwać duże przeszklone drzwi lub ciężkie drzwi metalowe. Poświęcamy więcej czasu na doradztwo w zakresie rozwiązań i ich ograniczeń, a dzięki GEZE w naszym obozie możemy dostarczyć dokładnie to, czego wymaga branża. Współpracujemy z firmą GEZE i bardzo dobrze orientujemy się w jej produktach. Great Northern to duży budynek, ale liczą się dla nas małe, przemyślane i estetyczne detale. A firma GEZE w znacznym stopniu przyczyniła się do ich udoskonalenia”, mówi Bo Vejen, menedżer sprzedaży w Vahle A/S.

Produkty GEZE w hotelu Great Northern w skrócie