Systemy drzwiowe GEZE w nowej siedzibie głównej firmy Furla

W środku idyllicznej Toskanii tradycyjna firma Furla wybudowała swoją nową siedzibę. Znajduje się tu produkcja i dział kreatywny. Szczególnym wymogiem projektu było jak najbardziej harmonijne wkomponowanie architektury w naturalne otoczenie, a jednocześnie zminimalizowanie wpływu przemysłu na region w kontekście poprawy zrównoważonego rozwoju. W atrakcyjnej strefie wejściowej kompleksu budynków firma postawiła na komfortowe systemy drzwiowe GEZE.

Ponadczasowe torebki i akcesoria z Włoch: Furla

Przedsiębiorstwo modowe Furla zostało założone w 1927 roku przez Romana Furlanetto w Bolonii we Włoszech i jako spółka akcyjna jest nadal w większości własnością rodziny. Furla to przede wszystkim wysokiej jakości torebki z Włoch w przystępnych cenach. Produkty charakteryzują się ponadczasowym wzornictwem. Nowa siedziba główna oraz nowy zakład produkcyjny znajdują się w Tavarnelle Val di Pesa około 30 km na południe od Florencji. Nowoczesny kompleks budynków urzeka udanym połączeniem nowoczesnej architektury przemysłowej i romantycznego włoskiego krajobrazu.

Bezpieczeństwo i komfort w strefie wejścia dla pracowników – również dzięki firmie GEZE

Kluczowym punktem obiektu jest plac Piazza Furla, który wita gości i pracowników oraz prowadzi ich do strefy wejściowej. Jest on zaprojektowany w stylu wejścia do toskańskiej willi: cyprysy wskazują drogę do drzwi wejściowych. Każdego dnia budynek odwiedza około 150 osób. Oprócz zapraszającego charakteru nie należy więc zaniedbywać higieny i bezpieczeństwa.

Dzięki niewielkiej wysokości konstrukcyjnej, wynoszącej zaledwie 7 cm, Slimdrive SL NT w kolorze czarnym doskonale wpisuje się w minimalistyczną koncepcję projektową budynku.

Dzięki niewielkiej wysokości konstrukcyjnej, wynoszącej zaledwie 7 cm, Slimdrive SL NT w kolorze czarnym doskonale wpisuje się w minimalistyczną koncepcję projektową budynku. © Alberto Violante / GEZE GmbH

Inteligentny system drzwiowy dla bezpieczeństwa i higieny

Szczególny wymóg dotyczący drzwi wejściowych: muszą poradzić sobie z często silnym, porywistym wiatrem wiejącym na wzgórzach Chianti. Ponadto powinny działać komfortowo i higienicznie bez kontaktu. Jako idealne rozwiązanie wybrano system drzwi przesuwnych Slimdrive SL NT z systemem profili szklanych ISO w wariancie dwuskrzydłowym. System w kolorze czarnym RAL 9005, mocny i dzięki wyjątkowo małej wysokości konstrukcyjnej wynoszącej tylko 7 cm prawie niewidoczny, bez trudu wtapia się w minimalistyczną koncepcję projektową budynku.

Cicho pracujący napęd na prąd stały o niskim zużyciu Slimdrive SL NT zapewnia niskie koszty utrzymania.

Cicho pracujący napęd na prąd stały o niskim zużyciu Slimdrive SL NT zapewnia niskie koszty utrzymania. © GEZE GmbH

Łatwa integracja i bezpieczeństwo

Slimdrive SL NT nie tylko dyskretnie wtapia się w architekturę: dzięki połączeniu sieciowemu magistrali CAN system drzwiowy można również łatwo zintegrować z systemami zarządzania sterowaniem budynku. Bezpieczeństwo zapewnia zintegrowany akumulator, który gwarantuje otwarcie awaryjne np. w przypadku awarii zasilania.

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo: dla Slimdrive SL NT opcjonalnie dostępne są różne mechaniczne i elektryczne układy ryglujące zwiększające odporność na włamanie.

Więcej o bezpieczeństwie budynku

Niskie zużycie i niskie wymagania konserwacyjne

Napęd do drzwi przesuwnych Slimdrive SL NT to bardzo cicho działający napęd prądu stałego o niskim zużyciu. Jeśli podczas pracy wystąpią błędy, są one wykrywane i wpisywane do protokołu samoczynnie, dzięki czemu można je szybko usunąć. Konserwacja jest również znacznie ograniczona dzięki samoczyszczącemu się wózkowi rolkowemu. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić koszty, ale także przyczynia się do zrównoważonego rozwoju.

Więcej o efektywności energetycznej

Efektywność energetyczna z systemami drzwiowymi GEZE

Drzwi automatyczne, takie jak Slimdrive SL NT nie tylko zwiększają higienę w wejściach do budynków o dużym natężeniu ruchu. Automatycznie otwierane i niezawodnie zamykane drzwi zwiększają również efektywność energetyczną budynku, a tym samym mają zasadnicze znaczenie dla jego zrównoważonego charakteru. Zintegrowane z przemyślanym systemem automatyki budynku zapewniają one szczególnie wysoki poziom komfortu, bezpieczeństwa i efektywność energetyczną.

Więcej o automatyce budynku

Zrównoważone budynki: wyróżnienie dla firmy Furla

Głównym celem firmy jest zmniejszenie jej wpływu na środowisko. Nowy kompleks budynków został opracowany w taki sposób, aby oddziaływanie działalności przemysłowej na ten region było ograniczone do minimum. Rozwój produktów to także ciągłe poszukiwanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań produkcyjnych.

Pod koniec maja 2022 roku firma Furla ogłosiła, że nowa siedziba otrzymała certyfikat ISO dla systemu zarządzania środowiskiem. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest polityka środowiskowa przedsiębiorstwa, określenie celów środowiskowych i programu środowiskowego, a także odpowiedni system zarządzania, który pomaga w osiągnięciu celów.

Więcej o Green Building